Monthly Archives: December 2023

{{widget_subscribe}}
  1. Atopowe zapalenie spojówek i rogówki

    Atopowe zapalenie spojówek i rogówki

    Atopowe zapalenie spojówek i rogówki to przewlekła choroba oczu, związana z alergicznym stanem zapalnym tych struktur. Wynika to z uwarunkowanego genetycznie zespołu zaburzeń układu odpornościowego jakim jest atopia. Dowiedz się czym dokładnie objawia się atopowe zapalenie spojówek i rogówki oraz w jaki sposób można je leczyć!

    Read more »
  2. Okulary w góry latem i zimą

    Okulary w góry latem i zimą

    Górskie wyprawy zarówno latem, jak i zimą, wymagają odpowiedniego przygotowania. Każdy miłośnik tego typu aktywności powinien posiadać okulary dostosowane do rodzaju aktywności, panujących warunków atmosferycznych oraz chroniące przed promieniowaniem UV. Dowiedz się na co zwrócić uwagę, wybierając idealne okulary w góry latem i zimą!

    Read more »
  3. Ubytki w polu widzenia – ważny objaw choroby

    Ubytki w polu widzenia – ważny objaw choroby

    Ubytki w polu widzenia mogą występować w różnym natężeniu i na różne sposoby ograniczać pracę narządu wzroku. Nie wolno lekceważyć tego zjawiska, ponieważ świadczy ono o poważnych problemach ze zdrowiem. Ubytki w polu widzenia świadczą nie tylko o chorobach okulistycznych. Tego rodzaju symptomy towarzyszą m.in. niektórym chorobom neurologicznym. Sprawdź na czym polega diagnostyka i sposoby leczenia.

    Read more »
  4. Obrzęk plamki żółtej – co to? Objawy, przyczyny i leczenie

    Obrzęk plamki żółtej – co to? Objawy, przyczyny i leczenie

    Obrzęk plamki żółtej to niepokojący stan patologiczny, który nieleczony może doprowadzić do zaburzenia funkcji tej części oka, a co za tym idzie – spowodować brak percepcji kolorów i znaczne osłabienie wzroku, a w skrajnych sytuacjach nawet częściową ślepotę. Koniecznie więc czytaj dalej i zapoznaj się z naszym artykułem, z którego dowiesz się, co to jest obrzęk plamki żółtej, jakie są jego przyczyny i jak go leczyć.

    Read more »
  5. Ile czasu dziennie nosić okulary?

    Ile czasu dziennie nosić okulary?

    Okulary to popularny środek korekcji wad wzroku. Zawdzięczamy im wiele dobrego, m.in. wyraźne widzenie i redukcję zmęczenia oczu. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z korekcją okularową często zastanawiają się, czy należy nosić je cały czas, czy zakładać tylko do określonych czynności wymagających szczególnej pracy wzrokowej. Dowiedz się zatem ile czasu dziennie należy nosić okulary!

    Read more »
  6. Okulary i gogle na narty – jak wybrać najlepsze?

    Okulary i gogle na narty – jak wybrać najlepsze?

    Odpowiednio dobrane okulary lub gogle na narty zapewniają skuteczną ochronę narządu wzroku, zarówno przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak mróz, wiatr czy promieniowanie UV, jak i przed urazami mechanicznymi podczas upadków. Zwiększają one również komfort patrzenia i wpływają na jakość naszych doznań podczas zimowych szaleństw. Dowiedz się jak wybrać najlepsze okulary i gogle na narty!

    Read more »
  7. Witreoliza laserowa – wskazania i przebieg

    Witreoliza laserowa – wskazania i przebieg

    Witreoliza laserowa to nieinwazyjny i bezpieczny zabieg okulistyczny, który przywraca komfort widzenia. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego lasera, lekarz może usunąć z ciała szklistego zmętnienia, które powstają najczęście wskutek procesu starzenia. Czas zabiegu oraz konieczna liczba sesji, są uzależnione od ilości i rozmiaru zmętnień w oku pacjenta. Sprawdź jaka jest obecnie cena witreolizy laserowej i jakie badania trzeba wcześniej wykonać.

    Read more »
  8. Zapalenie wnętrza gałki ocznej

    Zapalenie wnętrza gałki ocznej

    Zapalenie wnętrza gałki ocznej (endophthalmitis) to rzadkie, ale bardzo poważne schorzenie okulistyczne. Może prowadzić do całkowitej ślepoty w oku zainfekowanym. Najczęściej dochodzi do niego na skutek powikłań pooperacyjnych, np. po zabiegu usunięcia zaćmy, jednak wśród przyczyn wyróżniamy również urazy oka oraz czynniki endogenne. Dowiedz się więcej na temat zapalenia wnętrza gałki ocznej!

    Read more »
  9. Zaćma jądrowa – przyczyny, objawy, leczenie

    Zaćma jądrowa – przyczyny, objawy, leczenie

    Zaćma jądrowa jest szczególnym rodzajem katarakty. Skutki zmętnienia jądra soczewki są dużo bardziej uciążliwe dla pacjenta i większym stopniu upośledzają widzenie. Sprawdź co zwiększa ryzyko rozwoju zaćmy jądrowej i jakie są metody jej leczenia.

    Read more »
  10. Co szkodzi oczom? Co niszczy wzrok?

    Co szkodzi oczom? Co niszczy wzrok?

    Narząd wzroku codziennie wystawiany jest na działanie wielu niekorzystnych czynników. Wykonuje on bardzo ciężką pracę dostarczając nam w każdej sekundzie wrażeń wzrokowych. Dlatego warto unikać szczególnie szkodzących mu zachowań, takich jak nadmierne korzystanie z urządzeń elektronicznych czy palenie papierosów. Dowiedz się co szkodzi oczom i niszczy wzrok!

    Read more »
Strona
Copyright © 2013-obecnie Magento. Wszelkie prawa zastrzeżone.