Monthly Archives: September 2023

{{widget_subscribe}}
  1. Czy oczy się regenerują?

    Czy oczy się regenerują?

    Regeneracja oczu to skomplikowany temat odnoszący się zarówno do naturalnej zdolności ich samonaprawy struktur narządu wzroku, jak i działań mających na celu poprawę ich stanu. Zmęczone oczy to problem, który dotyka wiele osób. Nie każdy jednak wie jak sobie z nim radzi. Dowiedz się czy oczy się regenerują oraz w jaki sposób można im w tym pomóc!

    Read more »
  2. Jak bezpiecznie przechowywać okulary? 7 sposobów

    Jak bezpiecznie przechowywać okulary? 7 sposobów

    Okulary korekcyjne zapewniają nam wyraźne widzenie, podczas gdy przeciwsłoneczne chronią nasze oczy przed oślepiającymi promieniami słońca. Niezależnie od tego, czy korzystasz z nich na co dzień, czy jedynie na specjalne okazje, kluczowe jest ich odpowiednie przechowywanie. W ten sposób zachowasz je w dobrym stanie na długo i będziesz mogła niezmiennie cieszyć się swoimi ulubionymi okularami!

    Read more »
  3. Keratopatia – na czym polega schorzenie rogówki?

    Keratopatia – na czym polega schorzenie rogówki?

    Keratopatia to termin określający grupę schorzeń rogówki. Objawem choroby jest bardzo często wrażenie ciała obcego w oku i światłowstręt. Postęp zmian spowodowany keratopatią bardzo pogarsza funkcje wzroku. Przyczyną może być między innymi zbyt długie stosowanie niektórych leków - wówczas mówimy o keratopatii polekowej. Sprawdź jakie są jeszcze przyczyny keratopatii. Czy jest możliwe przywrócenie ostrości widzenia? prawdzisz w naszym artykule.

    Read more »
  4. Co to jest zaćma starcza? Objawy, przyczyny i leczenie

    Co to jest zaćma starcza? Objawy, przyczyny i leczenie

    Zaćma to choroba polegająca na zmętnieniu soczewki oka i tym samym znacznym osłabieniu wzroku. Jej najpowszechniejszą formą jest zaćma starcza, która dotyka zwłaszcza ludzi powyżej 60. roku życia i jest główną przyczyną ślepoty wśród seniorów. Osoby chore na zaćmę postrzegają świat jak przez mgłę, stopniowo tracąc ostrość widzenia i umiejętność postrzegania kolorów. Na szczęście leczenie tej choroby jest możliwe przy pomocy skutecznej i powszechnie wykonywanej operacji. Co to jest zaćma starcza, skąd się bierze i jak się objawia? Na te i więcej pytań odpowiemy w artykule.

    Read more »
  5. Metamorfopsje – sygnał choroby wzroku

    Metamorfopsje – sygnał choroby wzroku

    Metamorfopsje to zaburzenia widzenia, których nie należy mylić z halucynacjami. Oznaczają one pewne nieprawidłowości, które mogą bardzo utrudniać życie. Osoby doświadczające metamorfopsji mogą mieć problemy z czytaniem, prowadzeniem samochodu i różnymi zajęciami manualnymi. Sprawdź o jakich chorobach wzroku świadczą metamorfopsje. Czy zaburzenia widzenia mają związek z bólem głowy? Jakie badania należy wykonać? Dowiesz się z naszego artykułu.

    Read more »
  6. Zmętnienie ciała szklistego - przyczyny, objawy, leczenie

    Zmętnienie ciała szklistego - przyczyny, objawy, leczenie

    Ciało szkliste to przezroczysta substancja wypełniająca przestrzeń między soczewką a siatkówką, która odpowiada m.in. za utrzymanie kształtu oka. Pod wpływem wielu różnych czynników może dojść do jego zmętnienia, co przejawia się występowaniem mętów w polu widzenia. Może prowadzić to do znacznego pogorszenia funkcji widzenia i dyskomfortu. Dowiedz czym jest i jak można leczyć zmętnienie ciała szklistego!

    Read more »
  7. Jakie okulary na rower?

    Jakie okulary na rower?

    Okulary na rower to niezwykle ważne akcesorium, któremu zawdzięczamy ochronę oczu, zarówno przed światłem UV, jak i kurzem, pyłem oraz wiatrem. Odpowiednio dobrane do panujących warunków pogodowych i oświetlenia okulary poprawiają również widoczność, zwiększają kontrast i redukują nadmierne zmęczenie oczu. Dowiedz się jakie okulary na rower wybrać!

    Read more »
  8. Choroba Bensona – przyczyny, objawy, leczenie

    Choroba Bensona – przyczyny, objawy, leczenie

    Choroba Bensona jest częściej spotykana u mężczyzn. Prawdopodobieństwo jej wystąpienia jest wyższe u osób dalekowzrocznych. Z reguły objawy choroby Bensona pozostają dla pacjenta nieodczuwalne. Problem w tym, że zmiany w ciele szklistym wywołane chorobą Bensona mogą skomplikować przygotowania do jednej z najbardziej powszechnych procedur - operacji zaćmy. Dlatego sprawdź kto jest zagrożony chorobą Bensona i jakie badania diagnostyczne są niezbędne do jej rozpoznania.

    Read more »
  9. Co to jest zespół Adiego? Objawy, przyczyny i leczenie

    Co to jest zespół Adiego? Objawy, przyczyny i leczenie

    Zespół Holmesa-Adiego to stosunkowo powszechne zaburzenie neurologiczne, które polega na patologicznym braku bezwarunkowych odruchów mięśni, zwłaszcza tych znajdujących się w oczach. Choroba ta dotyczy około 2 na 1000 osób i charakteryzuje ją wiele aspektów, które wciąż nie są jeszcze w pełni zrozumiane we współczesnej medycynie. Co to jest zespół Adiego, jak się objawia i czy jest wyleczalny? Tutaj dowiesz się wszystkiego, co trzeba wiedzieć na temat tego zagadkowego zaburzenia.

    Read more »
  10. Czy okulary powinno się nosić cały czas?

    Czy okulary powinno się nosić cały czas?

    Okulary to jeden z najpowszechniejszych sposób korekcji wad wzroku. To im zawdzięczamy wyraźne widzenie na co dzień. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie kiedy i jak często powinno się z nich korzystać. Dowiedz się czy okulary powinno się nosić cały czas!

    Read more »
Strona
Copyright © 2013-obecnie Magento. Wszelkie prawa zastrzeżone.